Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi Ve Şehit Mehmet Alan Enerji Parkına İlişkin Ziyaretçi Yorumları Ve Puanlamaları

MTA Şehit Cuma DAĞ Tabiat Tarihi Müzesi’ni 2019 yılında (OCAK-ARALIK) 366.771 kişi ziyaret etmiştir. Müzemiz, GOOGLE’da 3.262 ziyaretçi yorumu ile 4.7/5 puan, dünyanın en popüler konum tabanlı sosyal medya platformlarından biri olan FOURSQUARE’da  22.499 ziyaretçi yorumu ile 9.0/10 puan almıştır. Müzemiz, Dünyanın en popüler seyahat sitelerinden birisi olan “TripAdvisor” da Ankara’da gerçekleştirilebilecek 484 sosyal etkinlik arasında 8. sırada; Ankara’da bulunan 95 Müze arasında ise 5. sırada yer almakta olup 2018 ve 2019 yılı “Mükemmellik Sertifikası” almaya hak kazanmıştır

Ziyaretçi Yorumları:

F.Ç:
“Otoparkının bulunması ve ücretsiz olması harika. Çok emek verilmiş. Çocuklar için oldukça yararlı. Gezegenler ve dünyanın oluşumunun anlatıldığı odaya bayıldık.”

H.Ö:
“MTA yetkililerini (bu projeyi hazırlayan ve emeği geçen) tebrik ediyorum. Örnek bir sosyal proje olmuş. Diğer kurum amirleri örnek almalı.”

R.A:
“Müzeye giriş ücretsiz, mimarisi çok hoş, maden, süs ve farklı amaçlar için kullanılan taşlar, bölgesel bitki ve hayvan çeşitliliği, yaşamın ve insanlığın tarihi,  dünyamız ve diğer gezegenler, enerji çeşitleri ve üretimi, dağıtımı, örnek kömür madeni gibi çok çeşitliliği olan bir müze. Gezmekten yorulacaksınız.  WC, mescit ve büfe var. Biz yiyeceğimizi yanımıza alıp bahçesinde lavantaların yanında çamların altında piknik yaptık, tavsiye ederim.”
MTA Şehit Mehmet ALAN Enerji Parkı’nı 2019 yılında (OCAK-ARALIK) 217.914 kişi ziyaret etmiştir. Enerji Parkımız, GOOGLE’da 4.6/5 puan,  FOURSQUARE’da ise 1.424 ziyaretçi yorumu ile 7.0/10 puan almıştır.

Ziyaretçi Yorumları:

İ.D: “MTA Kampüsü içerinde yer alıyor, kampüs içerisinde ayrıca Tabiat Tarihi Müzesi de bulunuyor. Keyifli ve enerjiye ilişkin tüm detayları konu edinmiş.  Burada yer alan kömür ocağını gezerken adeta gerçek bir kömür madenindeymişsiniz hissini veriyor. Ücretsiz olan müzenin otoparkından da ziyaretçiler faydalanabiliyor. Pazartesi hariç 09.00-17.00 saatleri arasında gezebilirsiniz.”

M.T:
“Gençler ve çocuklar için Türkiye’nin değerlerinin anlatıldığı güzel bir proje.”