MTA Spor

MTA Spor Kulübü Başkanlığından;

MTA SporSpor Kulübü Yönetim Kurulu olarak sporun, her şeyden önce toplumsal birliktelik sağlayıcı özelliğini çok önemsemekteyiz.

Sporu bizzat yapanların fizik ve psikolojik sağlık açısından kazançlı oldukları muhakkaktır, tabi ki herkes kendi bedeninin elverdiği ölçüde, zamanının yettiği kadar spor yapsın isteriz. Sağlam kafanın sağlam vücutta bulunacağı bilinen bir gerçekliktir, toplumun ise sağlam kafalardan oluşan başka bir vücut olduğunu düşünerek herkesin spor yapmasının veya sporla ilgilenmesinin toplumsal sağlığa çok büyük katkısı olacağına inanmaktayız.

Kurumumuzda bulunan spor tesislerimiz spor ve sporcular için çok önemli bir unsurdur. isteyen personelimiz bizzat,  ilgilenemeyenler ise çocukları, akraba veya yakınları vasıtası ile tesislerimizden faydalanmaktadır. Bunların hiçbirini yapamayanlar ise kurum birlikteliğini, dostluğunu ve kardeşliğini temsil eden spor kulübü faaliyetlerimizi takip ederek, destekleyerek bu vücuttaki yerini alsınlar, bu ortak değer ile müşterek yaşasınlar istemekteyiz.

Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak bu düşüncelerimiz çerçevesinde, kurumumuzun fiziki ve ekonomik şartlarını da değerlendirerek sportif yarışmalara katılacağı branşları seçmiş, bunlar üzerinden yukarıda bahsettiğimiz ferdi ve/veya toplumsal faydalanmaları sağlamaya çalışmaktadır.

Güreş, futbol, tenis, gibi spor branşlarında gençlere yarışmalara katılma fırsatı sağlayan Türkiye şampiyonlarına katılan kulübümüzde; Türkiye ve Dünya çapında başarılar kazanan Grekoromen güreş, Ankara il müsabakalarına, büyükler, gençler, ve yıldızlar kategorilerinde, teniste ise 5 – 16 yasa kadar yarışmalara katılmaktadırlar. Sporun dostluk, kardeşlik ve ahlaki değerleri yücelten çatısı altında bir arada olmak dileği ile sevgi ve saygılar sunarım.

 

Yönetim Kurulu

Adı Soyadı Görevi Unvan
Veli ALTUNDAĞ Başkan Genel Müdür Yardımcısı
Abdülkadir YILMAZ Üye Genel Müdür Yardımcısı
Hüseyin ASLAN Başkan Yardımcısı Daire Başkanı
Bekir ARSLAN Genel Sekreter Daire Başkanı
Hamdi KIRBAŞ Üye Daire Başkanı
Yunus ŞAHİN Üye Daire Başkanı
Kamil AYYILDIZ Sayman Koordinatör
 

Spor Tesisleri İletişim Bilgileri

Adı Soyadı Görevi Tel No:
Serhat ALTINEL Tenis Antrenörü (0532) 266 30 83
Eyüp Çağrı KARLAV Futbol  Antrenörü  (0554) 915 49 67
Erdem  KAVAK Basketbol Antrenörü (0553) 472 24 04