KKTC Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sayın Zorlu TÖRE ve İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği (İSAB) Genel Başkanı, İslam Ülkeleri Akademisyenler Vakfı (İSAK) Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Sayın Bayram ALTAN’nın Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi Ziyareti

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi 24/12/2023 Pazar günü KKTC Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sayın Zorlu TÖRE ve İslam Ülkeleri Akademisyenler Vakfı (İSAK) Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Sayın Bayram ALTAN ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Ankara programı çerçevesinde Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ni ziyaret eden Sayın Zorlu TÖRE ve Prof. Dr. Sayın Bayram ALTAN’nı Müze Müdürü Korhan ÇAKIR, İdari Hizmetler Grup Yöneticisi Meftun Kerem SÖNMEZ ve Basın-Halkla İlişkiler ve Eğitim Birimi Personeli Dr. Güneş TURGUT KESEBİR karşıladı.

Güneş sistemi, planetaryum, bilim küresi, paleontoloji katındaki omurgasız, omurgalı canlı fosilleri, diyaroma, minaroloji katındaki kayaçlar, mineraller ve süs taşları ile Anadolu madencilik tarihi bölümlerini ayrıntılı olarak ziyaret eden Sayın Töre, ziyaret sonunda müzenin anı defterine “Tarih öncesi ve tarih sonrası tabiat müzesi mükemmel bir müze olarak sergilendi. Hazırlayanlar, katkı koyanlar, sergileyenler hepsi bir harika.” yazdı. Ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Sayın TÖRE ve Sayın ALTAN, yapılacak arazi çalışmalarında Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi personelini Kıbrıs’ta görmekten mutluluk duyacaklarını belirtti.


İlgili Fotoğraflar:


 


Yayınlanma Tarihi: 28.12.2023
İlgili Birim: Tabiat Tarihi Müzesiİhale İlanlari (Tamamı)


İhale ilanı bulunamadı