GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN AZERBAYCAN VE CEZAYİR RESMİ ZİYARETİ

Genel Müdürümüz Sayın Vedat YANIK ve Genel Müdür Yardımcımız Sayın Haşim AĞRILI,  Azerbaycan'a ve ardından Cezayir'e yurtdışı resmi ziyaretlerini gerçekleştirmişlerdir.

Türkiye-Azerbaycan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'ın KEK 10. Dönem Toplantısı vesilesiyle 4-5 Kasım 2022 tarihleri arasında Azerbaycan'a yapmış oldukları resmi ziyareti kapsamında Bakü'de düzenlenen Türkiye-Azerbaycan İş Forumu'na katılım sağlamışlardır.
Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında KOBİ’leri ve tarıma yönelik çalışmaları içeren mutabakat zabıtları ve iyi niyet mektuplarının imzalanması ile iki ülke eşdeğer kurumları arasında yapılacak ortak çalışma ve projelere ilişkin altyapı oluşturulmaya çalışılmıştır.
Ayrıca, Genel Müdürlüğümüz ile eşdeğer kurumlar arasında toplantı yapılarak daha önce imzalanan protol çerçevesinde yapılabilecek çalışmalar görüşülmüştür.

9-10 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen Cezayir Yatırım Konferansı 2022 AIC kapsamında, Cezayir’in Maden Faaliyetleri Ulusal Ajansı (ANAM) ve Cezayir Jeolojik Hizmet Ajansı (ASGA) ile bire bir toplantı gerçekleştirilmiş, başta eğitim olmak üzere yürütülecek ortak projeler hakkında görüşmeler yapılmıştır.


İlgili Fotoğraflar:


 


Yayınlanma Tarihi: 30.11.2022
İlgili Birim: Genel Müdürlük