Bilimsel Etkinlikler Haftası 2024 Tamamlandı

Genel Müdürlüğümüzün 2022-2024 yılı proje çalışmalarının kurum içi ve kurum dışı katılımcılarla ortak bir platformda paylaşımının sağlanması, araştırmacılara güncel bilgilerin aktarılması amacıyla düzenlenen “MTA Bilimsel Etkinlikler Haftası 2024” programı, 04-08 Mart 2024 tarihleri arasında Harita Genel Müdürü Tümgeneral Sayın Osman ALP, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticileri, personelleri, meslek odalarının başkanları, üniversitelerin ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Sayın Vedat YANIK açılış konuşmasında; kurumumuz 2023 yılında tüm yurtta ve özellikle deprem bölgesinde depreme yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdığını aynı zamanda 2023 yılı için planladığı diğer projelerini de uygulamaya koyduğunu, Maden ve Enerji hammadde aramalarına yönelik olarak ülkemizin dört bir yanında arama, araştırma ve sondaj çalışmalarına devam ettiğini ve bu çalışmalardan yüzümüzü güldüren sonuçlar elde edildiğini belirtmiştir. Elde edilen bu verilerin bir hafta süre ile kurumumuz kültür salonu Sadrettin Alpan’da sunulup tartışılacağını ifade etmişlerdir.

“Bilimsel Etkinlikler Haftası 2024 programı kapsamında 55 sözlü, 63 poster sunum yapılmış ve yaklaşık 650 kişilik katılım ile başarıyla tamamlanmıştır. Etkinlik süresinde yapılan sunumlara ait bildiri özleri kitabı ‘’https://www.mta.gov.tr/BEH/’’ sayfasından erişime açılmıştır.


İlgili Fotoğraflar:


 


Yayınlanma Tarihi: 20.03.2024
İlgili Birim: genel müdürlükİhale İlanlari (Tamamı)


İhale ilanı bulunamadı