Ulusal ve Uluslararası Görünürlükler için Türkiye'nin En Önemli 100 Jeolojik Mirası ve Anahtar Jeolojik Alanlarının Seçimi Çalıştayı Gerçekleştirildi

Kurumumuz ev sahipliğinde Ulusal ve Uluslararası Görünürlükler için Türkiye’nin En Önemli 100 Jeolojik Mirası ve Anahtar Jeolojik Alanlarının Seçimi Çalıştayı 14 Mart 2024 Kültür Merkezi Sadrettin Alpan Salonunda Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticileri, personelleri, meslek odalarının başkanları, üniversitelerin ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Yaklaşık 160 kişinin katılım gösterdiği çalıştay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından açılış konuşmaları ile başlamıştır. Genel Müdür Yardımcımız Haşim Ağrılı da bir konuşma yapmıştır. Açılış konuşmalarının ardından Türkiye Jeoloji Bilimleri Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erdin Bozkurt ve ardından UNESCO Türk Milli Komisyonu Doğa Bilimleri Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nizamettin Kazancı konuya ilişkin birer sunum yaptılar.

Çalıştayda yapılan sunumların ardından, Türkiye’nin En Önemli 100 Jeolojik Mirası ve Anahtar Jeolojik Alanlarının Seçimi konusunda görüşmeler yapıldı.
JEOLOJİK MİRAS ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ  için tıklayınız..


İlgili Fotoğraflar:


 


Yayınlanma Tarihi: 20.03.2024
İlgili Birim: Tabiat Tarihi Müzesiİhale İlanlari (Tamamı)


İhale ilanı bulunamadı