Sudan Maden Kaynakları Şirketi (SMRC) Genel Müdürü Sayın Mubarak Abdelrhman Ahmed ADAM ve Beraberindeki Heyet Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Sudan Maden Kaynakları Şirketi (SMRC) Genel Müdürü Sayın Mubarak Abdelrhman Ahmed ADAM ve beraberindeki heyet ile birlikte Sudan Büyükelçi Yardımcısı Sayın Elrayh Abdulrahman ELMAHDI,10-11 Şubat 2021 tarihlerinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Anılan ziyaret kapsamında, Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı düzenlendi. Söz konusu toplantıya, Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Yasin ERDOĞAN, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Dr. M. Emrah AYAZ, MTA Company Ltd. Genel Müdürü Sayın Fatih AYDOĞAN ve Daire Başkanlarımız katılım sağladı.

Bahse konu toplantıda,  Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Yasin ERDOĞAN açılış konuşmalarında, heyetin Kurumumuzu ziyaretlerini memnuniyetle karşıladıklarını belirtip Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri hakkında heyete bilgiler sunmuşlardır. Konuşmalarının devamında ise, Kurumumuzun yurtdışı faaliyetlerinden ve bu kapsamda Sudan’da kurmuş olduğumuz şirketimizden bahsederek, ikili ilişkilerimizi güçlendirmek adına ziyaretin önemine bir kez daha vurgu yapmışlardır.

Sudan Maden Kaynakları Şirketi Genel Müdürü Sayın Mubarak Abdelrhman Ahmed Adam da Kurumumuzu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Ülkelerindeki madencilik sektörünü desteklemek adına Kurumumuzdan beklentilerini dile getirmişler, bu kapsamda bizlerle ortak çalışmalar yürütmek istediklerini ve bu konuda işbirliğine hazır olduklarını ifade etmişlerdir.

Heyetin iki günlük programı kapsamında, Genel Müdürlüğümüz Uzaktan Algılama Merkezi,  Havadan Jeofizik Veri İşlem Merkezi, Maden Analizleri Laboratuvarları ve Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi ziyaret edilerek, program tamamlanmıştır.

 


İlgili Fotoğraflar:


 

Yayınlanma Tarihi: 16.02.2021
İlgili Birim: Genel MüdürlükEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06530 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2021
Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi