MTA Proje Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu (PDYK) 2020-1 Çalıştayını Ankara'da Gerçekleştirdi.

Kurumumuz arama-araştırma faaliyetleri ile proje çalışmalarının daha etkin ve verimli uygulanabilmesini sağlamak için oluşturulan “Proje Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu (PDYK)” 2020 yılı 1. Çalıştayını Ankara’da gerçekleştirdi. Çalıştay kapsamında geniş katılımlı 2 sunum yapılmış ve akabinde 2019 yılında gerçekleştirilen kurul faaliyetleri değerlendirilerek raporlandırılmıştır.

Genel Müdürümüz Sn. Cengiz ERDEM’in açılış konuşmalarıyla başlayan Kurul faaliyetlerinin sunumlar bölümüne MTA’dan çok sayıda personel katılmıştır. 2019 yılı projelerinin değerlendirildiği bölüm ise; Kurul Başkanı Dr. M. Emrah AYAZ (Genel Müdür Yardımcısı), Kurul Üyeleri İsmail KARA (Enerji Hammaddeleri Etüt ve Arama Dairesi Başkanı), Cahit DÖNMEZ (Maden Etüt ve Arama Dairesi Başkanı), Prof. Dr. Yücel YILMAZ, Prof. Dr. Ahmet GÖKÇE, Prof. Dr. Taner ÜNLÜ, Prof. Dr. Yusuf Kağan KADIOĞLU, Prof. Dr. Ali İhsan KARAYİĞİT, Prof. Dr. Emin ÇİFTÇİ ve Prof. Dr. Leyla KALENDER’in katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Oldukça verimli geçen çalıştay kapsamında Kurul üyelerinden Prof. Dr. Yücel YILMAZ tarafından “İstanbul Boğazı ve Oluşumu, Mitoloji-Tarih-Jeoloji” ve Prof. Dr. Ahmet GÖKÇE tarafından ise “Avrupa Birliği Ülkelerinde Aşırı Derin Cevher Gövdelerinden Jeotermal Enerji ve Metal Üretiminin Birlikte Yapılabilirliğinin Araştırılması (CHPM 2020) Projesine Yönelik Değerlendirmeler” başlıklı konferanslar gerçekleştirilmiştir. Akabinde; “Türkiye ve Çevre Ülkelerinin Jeolojisi ve Yeraltı Zenginlikleri Potansiyeli (I ve II)” harita çalışmalarına ilişkin yeni verilerin değerlendirilmesi ve MTA’nın yurtdışı maden arama faaliyetlerine yönelik genel değerlendirme toplantıları gerçekleştirilmiştir. Çalıştay, 2019 yılı kurul faaliyetlerinin proje çalışmalarından elde edilmiş verilerle birlikte değerlendirilmesi, 2019 yılı sonuç ve değerlendirme raporu çalışmaları ve 2020 yılı çalışmalarına yönelik planlama çalışmaları ile tamamlanmıştır.

 


İlgili Fotoğraflar:


 

Yayınlanma Tarihi: 17.01.2020
İlgili Birim: Genel MüdürlükEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2020
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 11.903.102

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi