Somali Petrol ve Maden Kaynakları Bakanı’nın Genel Müdürlüğümüzü Ziyareti.

Somali Petrol ve Maden Kaynakları Bakanı Sayın Abdirashid Mohamed AHMED ve beraberindeki heyet, 06.03.2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmişlerdir.

Bahsedilen ziyaret kapsamında, Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı düzenlenmiş olup, söz konusu toplantıda Genel Müdürümüz Sayın Cengiz ERDEM bir açılış konuşması yaparak, heyetin kurumumuza yapmış olduğu ziyareti memnuniyetle karşıladıklarını belirtip, Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri hakkında kendilerine bilgiler sunmuşlardır. Daha sonrasında ise, kurumumuzun yurtdışı faaliyetlerinden bahsederek, bu kapsamda Afrika’da öncelikli ülkelerimiz arasında Somali’nin de yer aldığını dile getirerek, ikili ilişkilerimizi güçlendirmek adına ziyaretin önemine bir kez daha vurgu yapmışlardır.

Somali Petrol ve Maden Kaynakları Bakanı da kurumumuzu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, ülkelerinin maden potansiyelleri bakımından zengin olduğunu ancak mevzuat ve altyapı eksikliği ve iç karışıklıklar nedeniyle bu potansiyeli değerlendiremediklerini ifade etmişlerdir. Ülkelerindeki madencilik sektörünü desteklemek adına kurumumuzdan beklentilerini dile getirmişler, bu kapsamda bizlerle ortak çalışmalar yürütmek istediklerini ve bu konuda her türlü iş birliğine hazır olduklarını ifade etmişlerdir.

Toplantı bitiminde, Genel Müdürlüğümüzün tanıtım filmi izlendikten sonra heyetle birlikte Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi ziyaret edilerek, program tamamlanmıştır.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06530 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2021
Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi