20.01.2020 tarihinde Nijer Maden Bakanı Sn. Hassane Baraze MOUSSA ve Beraberindeki Heyet Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

Nijer Maden Bakanı Sn. Hassane Baraze MOUSSA, Nijer Başbakanı Müşaviri Sn. Ali Lansari ABDILKERIM, Maden Kadastrosu ve Jeolojisi Genel Müdürü Sn. Ousmane ADAMOU, Jeoloji ve Maden Araştırma Merkezi Genel Müdürü Sn. Moussa MOUSTAPHA ve Nijer Büyükelçisi Sn. Adama Gazıbo SALOU’dan oluşan heyet 20 Ocak 2020 tarihinde Genel Müdürlüğümüze bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Anılan ziyaret kapsamında, Genel Müdürlüğümüzde yemekli bir toplantı düzenlenmiştir. Söz konusu toplantıya Bakan yardımcımız Prof. Dr. Sn. Şeref KALAYCI, Genel Müdürümüz Sn. Cengiz ERDEM, Genel Müdür Yardımcımız Sn. Dr. M. Emrah AYAZ, MTAIC Genel Müdürü Sn. Yasin ERDOĞAN, Dışişleri Bakanlığı Daire Başkanı Sn. Celal DOĞAN, CB. Başdanışman Yardımcısı Sn. Suat DEDE, CB. Başdanışman Yardımcısı Sn. Volkan TUNCAY, MTAIC Genel Müdür Yardımcısı Sn. Murat ALTUNTAŞ ve Bilge GÜNDOĞAN (Uzman-ETKB) katılım gerçekleştirmişlerdir.

Genel Müdürlüğümüzde gerçekleşen yemekli toplantının ardından Bakanlığımıza intikal edilerek, Bakanımız Sn. Fatih DÖNMEZ ve Nijer Maden Bakanı Sn. Hassane Baraze MOUSSA tarafından bir Niyet Mektubu imzalanmıştır.

Ayrıca MTAIC Genel Müdürü Sn. Yasin ERDOĞAN ve Jeoloji ve Maden Araştırma Merkezi Genel Müdürü Sn. Moussa MOUSTAPHA tarafından “Maden Alanında İşbirliği Anlaşması” imzalanmıştır.

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06530 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2021
Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi