Çin Jeoloji Araştırma Kurumu (CGS) Başkanı ve Çin Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Zhong ZİRAN ve Beraberindeki Heyetin Genel Müdürlüğümüzü Ziyareti

Çin Jeoloji Araştırma Kurumu (CGS) Başkanı ve Çin Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Zhong ZİRAN ve beraberindeki heyet, “Türkiye’de Küresel Jeokimya Veri Tabanı İle İlgili İşbirliği Proje Anlaşması”nı imzalamak ve karşılıklı müzakerelerde bulunmak üzere 26.10.2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüze bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Söz konusu ziyaret kapsamında, kendileriyle Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı düzenlenmiş olup, anılan toplantıda Genel Müdürümüz Sayın Cengiz ERDEM bir açılış konuşması yaparak, heyetin kurumumuza yapmış olduğu ziyareti memnuniyetle karşıladıklarını belirtip, Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri hakkında kendilerine bilgiler sunmuşlardır. Çin Jeoloji Araştırma Kurumu (CGS) Başkanı ve Çin Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Zhong ZİRAN ise iki kurum arasında geçmişte var olan ilişkileri kuvvetlendirmek ve hali hazırda imza aşamasında olan “Jeokimya Veritabanı Projesi” anlaşmasını imzalamak ve yeni işbirlikleri gerçekleştirmek adına görüşmelerde bulunmak üzere heyetiyle birlikte Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti belirterek başlamışlardır.

Toplantıya konuşmaların akabinde, imza töreniyle devam edilmiş olup Genel Müdürümüz Sayın Cengiz ERDEM ve CGS Başkanı Sayın Zhong ZİRAN  tarafından“Türkiye’de Küresel Jeokimya Veri Tabanı İle İlgili İşbirliği Proje Anlaşması” imzalanmıştır.

Heyetle birlikte önce Uzaktan Algılama Merkezi, daha sonra Jeofizik Dairesi ziyaret edilmiş, ilgili Daire Başkanları tarafından da kendilerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Son olarak da Şehit Cuma DAĞ Tabiat Tarihi Müze Müdürlüğü’nü ziyaret eden heyete Müze Müdürlüğümüz tarafından müzenin tanıtımı yapılmış ve ziyaretleri sonrasında katılımlarına ilişkin sertifika verilmiştir. Ziyaretlerin ardından heyet MTA’dan ayrılmıştır

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06530 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2021
Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi