SONAMİG (ÇAD Madenler ve Jeoloji Ulusal Şirketi) Genel Müdürü Sayın Abderahman Hamdane OUTHMANve Beraberindeki Heyet Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

SONAMİG (ÇAD Madenler ve Jeoloji Ulusal Şirketi) Genel Müdürü Sayın Abderahman Hamdane OUTHMAN ve Uluslararası ve Dış İlişkiler Sorumlusu Sayın Ahmad Baba HABIB’ten oluşan heyet 11.12.2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüze bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Anılan ziyaret kapsamında, Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı düzenlenmiştir. Söz konusu toplantıya Genel Müdür Yardımcımız Sayın Dr. M. Emrah AYAZ, MTAIC Genel Müdürü Sayın Yasin ERDOĞAN ile Daire Başkanlarımızdan oluşan bir heyet ev sahipliği yaptı. Bakanlığımızdan Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden ÇAD Ülke sorumlusu Sayın Derya TÖRE ve Ahmet BİLEN ziyaret sırasında gerçekleşen toplantıya katılım gösterdi. Genel Müdür Yardımcımız Sayın Dr. M. Emrah AYAZ, heyetin kurumumuza yapmış olduğu ziyareti memnuniyetle karşıladıklarını belirtip, Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapmıştır.

Daha sonrasında söz alan SONAMİG Genel Müdürü Sayın Abderahman Hamdane OUTHMAN, ÇAD’ın maden kaynakları açısından zenginliğinden bahsederek, teknik yetersizliklerden dolayı bu kaynaklardan yeterince faydalanamadıklarını, şirket olarak madencilik alanında ÇAD’ı daha ileriye taşımak istediklerinden bahsetmiştir. Karşılıklı olarak imzalanacak MoU ile bu kaynakların araştırılıp çıkartılması konusunda ortak çalışabileceklerini dile getirmişlerdir.

Toplantı tarafların iyi niyet temennileriyle sona ermiştir.

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06530 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2021
Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi