ÇAD Petrol ve Enerji Bakanı ile Beraberindeki Heyet Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Çad Petrol ve Enerji Bakanı Sayın Bechir MADET ve beraberindeki heyetin ülkemize gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında,  Çad heyeti ve Ankara Büyükelçiliği Temsilcileri 19.02.2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüze bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Bu ziyaret kapsamında Genel Müdürlüğümüzde düzenlenen toplantıya Enerji Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Safa USLU ile uzmanlar katılmıştır.

Toplantıda Genel Müdürümüz Sayın Cengiz ERDEM bir açılış konuşması yaparak, heyetin kurumumuza yapmış olduğu ziyareti memnuniyetle karşıladıklarını belirterek,  Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri hakkında kendilerine bilgi vermiştir. Çad Petrol ve Enerji Bakanı da kurumumuzu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, ülkesinde maden potansiyelinin yüksek olduğunu, ancak teknoloji ve altyapı yetersizliğinden dolayı bunu değerlendiremediklerini ifade ederek, bu konuda destek beklediklerini belirtmiştir. Genel Müdürümüz, Çad tarafının talebini değerlendireceklerini ifade etmiştir.

Bakanlığımız Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Safa USLU yapmış olduğu konuşmasında,  Afrika’nın Türkiye açısından öneminden bahsederek  tarafların beraberce kazanım sağlayacakları işbirliklerinin gerçekleşmesinin istendiğini ifade etmiştir.

Heyetle birlikte önce Uzaktan Algılama Merkezimiz, daha sonra Jeofizik Dairesi, Maden Analizleri ve Teknolojisi Laboratuvarları ziyaret edilmiş,  İlgili Daire Başkanları tarafından da kendilerine çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06530 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2021
Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi