MTA GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE 21-25 KASIM 2022 TARİHLERİNDE AZERBAYCANLI YER BİLİMCİLERE UZAKTAN ALGILAMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Genel Müdürlüğümüzde 21-25 Kasım 2022 tarihlerinde “Azerbaycanlı Katılımcılara Yönelik Uzaktan Algılama Temel Seviye Eğitim Programı” düzenlendi. Anılan eğitim programına, Azerbaycan’ın AzerGold Halka Kapalı A.Ş.’den 7, Daşkesen Demir Filiz Ltd. Şti.’nden 2 olmak üzere toplam 9 uzman katıldı.

Eğitim programının açılışı, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Haşim AĞRILI ile Jeoloji Etütleri Dairesi Başkanımız Sayın Dr. M. Bahadır ŞAHİN’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kurumlarımız arasında başkent Bakü’de 21-22 Aralık 2021 tarihlerinde düzenlenen Azerbaycan-Türkiye Birinci Enerji Forumu sırasında imzalanan Mutabakat Zaptı ve daha sonra 27 Eylül 2022 tarihinde imzalanan “Yer Bilimleri İle Madencilik Alanında İşbirliğine Yönelik Protokol” çerçevesinde hazırlanan eğitim, Genel Müdürlüğümüz “İsmail Seyhan Uzaktan Algılama Merkezi”nde, kurumumuzun Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri uzmanları tarafından teorik ve uygulamalı olarak verildi.

Ayrıca, Azerbaycanlı katılımcılar için Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesine ve Türk Tarih Müzesi Parkına da geziler düzenlendi.

Verimli geçen programın sonunda Azerbaycanlı katılımcılara Jeoloji Etütleri Dairesi Başkanı Sayın Dr. M. Bahadır ŞAHİN, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Koordinatörü Sayın Pemra KUMTEPE ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Sayın Rukiye ÇİÇEK tarafından katılım sertifikaları verildi.


İlgili Fotoğraflar:


 


Yayınlanma Tarihi: 08.12.2022
İlgili Birim: genel müdürlükİhale İlanlari (Tamamı)


İhale ilanı bulunamadı