Genel Müdürümüz Vedat YANIK ve Beraberindeki Heyet 18-22 Mayıs 2022 Tarihleri Arasında MTA’nın Sivas, Malatya, Elazığ, Diyarbakır ve Nevşehir İllerinde Devam Eden Arazi Çalışmalarında İncelemelerde Bulundu.

Genel Müdürümüz Vedat YANIK ve beraberindeki teknik heyet, 18-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında MTA’nın Sivas, Malatya, Elazığ, Diyarbakır ve Nevşehir illerinde devam eden projelerinde incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerde Genel Müdürümüze, Genel Müdür Yardımcıları Abdulkerim AYDINDAĞ, Veli ALTUNDAĞ, Abdülkadir YILMAZ ile Enerji Hammadde Etüt ve Arama Dairesi Başkanı İsmail KARA ve Maden Etüt ve Arama Dairesi Başkanı Serkan ÖZKÜMÜŞ eşlik etti.

Teknik gezi kapsamında, Orta Anadolu I. Bölge Müdürlüğü (Sivas), Orta Anadolu IV. Bölge Müdürlüğü (Malatya) ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü (Diyarbakır) ziyaret edildi. Söz konusu ziyaretlerde, Bölge Müdürlükleri sınırları içerisinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alınarak, proje ekipleri ile birlikte ilgili sahaların ziyaretleri gerçekleştirildi ve sondajlı aramalarda elde edilen karotlar yerinde incelendi.

Kurumumuz arama-araştırma faaliyetleri ile proje çalışmalarını yerinde görmek üzere gerçekleştirilen gezi ile; Nadir Toprak Elementleri (NTE), Kömür, Metalik Maden, Jeotermal ve Radyoaktif Hammadde Aramaları ile ilgili teknik incelemelerde bulunularak, potansiyel hedef alanları ile bu alanları belirlemek için yapılması gerekenler ve devam eden çalışmaların Ülke ekonomisine katkıları değerlendirildi.


İlgili Fotoğraflar:


 


Yayınlanma Tarihi: 26.05.2022
İlgili Birim: Genel Müdürlük