NİJER-TÜRKİYE PARLAMENTOLAR ARASI DOSTLUK GRUBU HEYETİ 23 MART 2022 TARİHİNDE KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ

Türkiye-Nijer Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, Artvin Milletvekili Sayın Ertunç Erkan BALTA ile birlikte Nijer-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Dr. Daouda Mamadou MARTHE ve beraberindeki heyet, Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Şeref KALAYCI’nın katılımlarıyla, 23 Mart 2022 tarihinde Genel Müdürlüğümüze bir ziyaret gerçekleştirdi. Anılan ziyaret kapsamında, Genel Müdürümüz Sayın Vedat YANIK’ın ev sahipliğinde düzenlenen yemekli çalışma toplantısına Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri de katılım sağladılar.

Söz konusu toplantıda, Türkiye ve Nijer arasında madencilik ve tarım alanlarında karşılıklı işbirliği konuları görüşüldü. Ayrıca, Kurumumuzun yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerine yönelik bir sunum gerçekleştirildi. Anılan toplantının ardından Kurumumuzun Uzaktan Algılama Merkezi ziyaret edilerek, heyete yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler sunuldu.

Ülkelerimiz arasında var olan işbirliğini geliştirmeye yönelik önemli katkılar sağlayan bahse konu ziyaret iyi niyet temennileri ile son buldu.


İlgili Fotoğraflar:


 


Yayınlanma Tarihi: 25.03.2022
İlgili Birim: Genel Müdürlük