2022 MTA BİLİMSEL ETKİNLİKLER HAFTASI TAMAMLANDI

Genel Müdürlüğümüz’ün 2021 yılı proje faaliyetlerinin sunulup değerlendirilmesi, proje çalışmalarının teknik elemanlarımız ve kurum dışı katılımcılarla ortak platformda paylaşımının sağlanması, araştırmacılara güncel bilgilerin aktarılması amacıyla düzenlenen “MTA Bilimsel Etkinlikler Haftası 2022” programı, 07-11 Mart 2022 tarihleri arasında Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Şeref KALAYCI’nın, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Genel Müdürleri, yöneticileri ve personellerinin, meslek odalarının başkanları ile üniversitelerin ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılışında konuşan Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Şeref KALAYCI, MTA Genel Müdürlüğü’nün, Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda maden aramacılığında havadan, karadan, denizden gerçekleştirdiği çalışmalardan ve bu çalışmaların Ülke ekonomisine olan katkılarının öneminden bahsederek, Bilimsel Etkinlikler Haftasının, Ülkemize ve madencilik sektörüne hayırlı olmasını temenni etti.

Genel Müdürümüz Sayın Vedat YANIK etkinlik konuşmasında; MTA’nın 2021 yılında gerçekleştirdiği faaliyetlerden söz ederken; istikrarlı, yerli ve milli bakış açısıyla, yerbilimleri ve madencilik alanında ileri teknolojiler kullanarak ürettiğimiz bilimsel verilerin; arama, araştırma ve analiz faaliyetlerinin, dünyada kabul gören ideal standartlara uygun olarak gerçekleştirildiğini belirterek, 5 gün sürecek etkinliğin, yerbilimlerine önemli katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti.

“Bilimsel Etkinlikler Haftası 2022” programı kapsamında 53 adet sözlü ve 37 adet poster sunumu gerçekleştirilmiştir. 5 gün boyunca devam eden Etkinliğimize toplam 869 kişi katılmıştır. Etkinliğe ilişkin “Sonuç Bildirgesi” hazırlanmış olup yerbilimcilerin bilgisine sunulmuştur.


İlgili Bağlantılar:


İlgili Fotoğraflar:


 


Yayınlanma Tarihi: 10.03.2022
İlgili Birim: Genel Müdürlük