Böbrek Taşı Analiz Ücreti

Böbrek Taşı Analizi Ve Ücreti

Böbrek ve diğer vücut taşlarının analiz başvurusu için Analiz/Test Başvuru Formu doldurulmalıdır. Analizi istenen böbrek ve diğer vücut taşları, Başvuru Formu ve ödemenin yapıldığını gösteren banka dekontu ile birlikte numune kabule verilmelidir/gönderilmelidir. Analiz ücretinin (KDV Dahil 30 TL) yatacağı Banka Hesap numaralarına ve posta adresine Hizmet Bedelinin Ödenmesi (Banka Hesap Numaraları)'nden ulaşılabilir.

Böbrek ve diğer vücut taşları analize nasıl gönderilmeli? Analiz istenen böbrek ve diğer vücut taşları, türlü vücut salgısından ve dokusundan arındırılmış, mümkünse alkol veya su ile yıkanıp temizlendikten sonra oda sıcaklığında kurutulmuş olmalıdır. Taş; temiz, küçük bir kutu veya ağzı kilitli naylon poşete konulup analize getirilmelidir. Sargı bezine sarılmış olarak gönderilmemelidir. Çok ince taneli böbrek veya mesane taşlarının sargı bezi dokusu içinde hapsolması veya kaybolması söz konusu olduğundan mesuliyet kabul edilmez. Ayrıca, taşlar doğrudan şeffaf bant ve benzeri yapıştırıcılar üzerine yapıştırılmamalıdır.

Analize gönderilen böbrek ve diğer vücut taşlarının miktarı en az ne kadar olmalıdır? Analizden sağlıklı sonuç alınabilmesi için taş minimum 3 mm çapında (mercimek kadar) olmalıdır. Daha küçük boyutlardaki taşlarda sağlıklı analiz ancak küçük parçalar halinde çok sayıda taşın analizi ile mümkün olmaktadır.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2020
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 11.830.624

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi