'MADENCİLİK VE ÇEVRE ÇALIŞTAYI' MTA EV SAHİPLİĞİNDE ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Madencilik ve çevre konularının kapsamlı olarak ele alınıp tartışıldığı “Madencilik ve Çevre Çalıştayı” MTA'nın ev sahipliğinde 21 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Çalıştaya; ilgili kamu kurumlarından, özel sektörden, sivil toplum kuruluşlarından ve üniversitelerden çeşitli temsilciler katılmış ve güncel gelişmeler ışığında konuya ilişkin ayrıntılı değerlendirmeler yapılmıştır.

Çalıştayda, Ülkemizin sürdürülebilir büyümesi, küresel etkinliğinin güçlendirilmesi ve toplumumuzun refah düzeyinin artırılması için çevreye duyarlı uygulamalarla madencilik sektörünün geliştirilmesinin kaçınılmaz olduğu ve günlük yaşantıda kullandığımız araç ve gereçlerin tamamına yakın bir bölümünün doğrudan ya da dolaylı olarak maden ve enerji kaynaklarından elde edildiği vurgulandı. Bu nedenle; yeraltı zenginlikleri bakımından önemli bir potansiyele sahip olan Ülkemizde, milli çıkarlarımız ve toplumumuzun refahı için madencilik sektörünün desteklenmesi gerektiği belirtildi.

Çalıştay kapsamında madencilik faaliyetlerine yönelik olarak, Ülkemizin ve Milletimizin çıkarlarına hizmet edecek ve çevresel hassasiyetler gözetilecek şekilde çeşitli öneriler ortaya konulmuş ve bir sonuç bildirgesi hazırlanmıştır. “Madencilik ve Çevre Çalıştayı Sonuç Bildirgesi” ekte sunulmuştur.


İlgili Dokümanlar:


İlgili Fotoğraflar:


 

Yayınlanma Tarihi: 12.11.2019
İlgili Birim: Genel MüdürlükEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:139 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2018
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 9.330.361

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi