MTA 2020 YILI PROJE ÖNERİLERİ, PROJE DEĞERLENDİRME VE YÖNLENDİRME KURULU (PDYK) EŞLİĞİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

MTA’nın 2020 yılı proje önerileri, 27-30 Mayıs tarihleri arasında yapılan sunumlarla değerlendirildi. Toplantılar, Kurumumuz arama-araştırma faaliyetleri ile proje çalışmalarının daha etkin ve verimli uygulanabilmesini sağlamak için oluşturulan “Proje Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu (PDYK)” eşliğinde Ankara’da gerçekleştirildi. PDYK’nın 2019 yılı 3. Çalıştayı şeklinde gerçekleştirilen programda, devam eden projeler ile 2020 yılı proje önerileri kapsamlı bir şekilde değerlendirilmiş ve gerekli yönlendirmeler yapılmıştır.

MTA’nın, devam eden ve 2020 yılı için önerilen projelerin sunum ve değerlendirme toplantılarına; ilgili Genel Müdür Yardımcıları Ercan DEMİRYÜREK, Cevat GENÇ, Dr. M. Emrah AYAZ (PDYK Kurul Başkanı), Kurul Üyeleri İsmail KARA (Enerji Hammaddeleri Etüt ve Arama Dairesi Başkanı), Cahit DÖNMEZ (Maden Etüt ve Arama Dairesi Başkanı), Prof. Dr. Ahmet GÖKÇE, Prof. Dr. Taner ÜNLÜ, Prof. Dr. Yusuf Kağan KADIOĞLU, Prof. Dr. Ali İhsan KARAYİĞİT, Prof. Dr. Emin ÇİFTÇİ, Prof. Dr. Leyla KALENDER, Prof. Dr. Levent GÜLEN, ilgili Daire Başkanları, ilgili yöneticiler ve proje başkanları katılmışlardır.

Oldukça verimli geçen program kapsamında, Enerji Hammadde Etüt ve Arama Dairesi Başkanlığı, Maden Etüt ve Arama Dairesi Başkanlığı, Jeoloji Etütleri Dairesi Başkanlığı, Jeofizik Etütleri Dairesi Başkanlığı, Deniz Araştırmaları Dairesi Başkanlığı, Maden Analizleri ve Teknoloji Dairesi Başkanlığı, Çevre Araştırmaları Dairesi Başkanlığı ve Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müze Müdürlüğü tarafından sunulan projeler değerlendirilmiş ve gerekli yönlendirmeler yapılmıştır.


İlgili Fotoğraflar:


 

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2019
İlgili Birim: Genel MüdürlükEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2020
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 12.101.328

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi