Türkiye’de Eğitim Alan Misafir Öğrenciler İle İftar Yaptık

Genel Müdürlüğümüzün madencilik alanında yürütmekte olduğu yurtdışı faaliyetler çerçevesinde; ülkeler arasındaki ilişkileri geliştirmek ve köprüler kurmak amacıyla Türkiye’de öğrenim gören misafir öğrenciler için düzenlemiş olduğu iftar programının üçüncüsü 27 Mayıs 2019 tarihinde kurumumuzda gerçekleştirildi. Sudan, Cibuti, Gana, Gine, Komor Adaları, Afganistan, Kosova, Azerbaycan, Gürcistan, Hindistan, Kazakistan, Moğolistan, İran ve Özbekistan’ı temsilen 23 öğrencinin katıldığı programın organizasyonu Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Sayın Cengiz ERDEM iftar öncesi yaptıkları konuşmada, farklı ülkelerden gelen gençleri kurumumuzda ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Genel Müdürlüğümüz ve yurtdışı çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Daha sonrasında ise, katılımcıların burada aldıkları eğitimler ile ülkelerine azami yarar sağlamalarını ve MTA’nın yurtdışında gerçekleştireceği çalışmalarda birer köprü görevi görmelerini temenni ederek, geleneksel hale gelen iftar programlarının ilişkileri güçlendirmek adına önemini vurguladı.

Genel Müdürümüzün geleceğe yönelik beklenti ve temennilerini dile getirdiği konuşması sonrasında aile fotoğrafı çekimi ile iftar programı sona erdi.


İlgili Fotoğraflar:


 

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2019
İlgili Birim: Genel MüdürlükEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:139 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2018
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 7.546.051

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi