MTA Proje Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu (PDYK) 5. genel toplantısını ve arazi faaliyetlerini Afyon’da gerçekleştirdi.

Kurumumuz arama-araştırma faaliyetleri ile proje çalışmalarının daha etkin ve verimli uygulanabilmesini sağlamak için oluşturulan “Proje Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu (PDYK)” 5. toplantısını ve arazi faaliyetlerini Afyon’da gerçekleştirdi. Toplantı gündemi kapsamında MTA'nın Afyon ve çevre illerde yürüttüğü faaliyetler değerlendirilmiş, arazi çalışmaları kapsamında ise proje faaliyetlerine katılım sağlanmıştır.

Kurul Faaliyetlerine; Kurul Başkanı Dr. M. Emrah AYAZ (Genel Müdür Yardımcısı), Kurul Üyeleri Cahit DÖNMEZ (Maden Etüt ve Arama Dairesi Başkanı), Prof. Dr. Yücel YILMAZ Prof. Dr. Ahmet GÖKÇE, Prof. Dr. Taner ÜNLÜ, Prof. Dr. Yusuf Kağan KADIOĞLU, Prof. Dr. Ali İhsan KARAYİĞİT, Prof. Dr. Emin ÇİFTÇİ ve Prof. Dr. Leyla KALENDER ile bazı yöneticiler, Proje Başkanları, Kamp Şefleri ve Proje Danışmanı Doç. Dr. Nurullah HANİLÇİ katılmışlardır.

Oldukça verimli geçen programın akabinde; arazi çalışmaları ışığında bölgesel jeoloji, maden yatakları, enerji hammaddelerine yönelik çeşitli görüş ve öneriler ortaya konulmuş ve modelleme çalışmaları ile ekonomik potansiyele olası katkılar değerlendirilmiştir.


İlgili Fotoğraflar:


 

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2018
İlgili Birim: Genel MüdürlükEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:139 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2018
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 6.849.787

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi