MTA Proje Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu (PDYK) 3. Genel Toplantısını ve Arazi Faaliyetlerini Trakya’da Gerçekleştirdi.

Kurumumuz arama-araştırma faaliyetleri ile proje çalışmalarının daha etkin ve verimli uygulanabilmesini sağlamak için oluşturulan “Proje Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu (PDYK)” 3. toplantısını ve arazi faaliyetlerini Trakya’da gerçekleştirdi. Toplantı gündemi kapsamında MTA'nın Trakya Bölgesinde yürüttüğü faaliyetler değerlendirilmiş, arazi çalışmaları kapsamında ise Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve İstanbul il sınırları içerisinde yürütülen proje faaliyetlerine katılım sağlanmıştır.

Kurul Faaliyetlerine; Kurul Başkanı Dr. M. Emrah AYAZ (Genel Müdür Yardımcısı), Kurul Üyeleri İsmail KARA (Enerji Hammaddeleri Etüt ve Arama Dairesi Başkanı), Cahit DÖNMEZ (Maden Etüt ve Arama Dairesi Başkanı), Dr. Alper KIYAK (Jeofizik Etütleri Dairesi Koordinatörü), Prof. Dr. Yücel YILMAZ, Prof. Dr. Ahmet GÖKÇE, Prof. Dr. Yusuf Kağan KADIOĞLU, Prof. Dr. Ali İhsan KARAYİĞİT, Prof. Dr. Emin ÇİFTÇİ ve Prof. Dr. Leyla KALENDER ile ilgili bazı yöneticiler, Proje Başkanları, Kamp Şefleri ve Kömür Projesi Proje Danışmanı Doktor Öğretim Üyesi Yakup ÇELİK katılmışlardır.

Oldukça verimli geçen programın akabinde; arazi çalışmaları ışığında çeşitli görüş ve öneriler ortaya konulmuş ve modelleme çalışmaları ile ekonomik potansiyele olası katkılar değerlendirilmiştir.


İlgili Fotoğraflar:


 

Yayınlanma Tarihi: 12.06.2018
İlgili Birim: Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma DairesiEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:139 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2018
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 6.402.346

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi