Genel Müdürlüğümüz Tarafından 05.06.2018 Tarihinde Afrika ve Türk Cumhuriyetleri Kökenli Öğrencilere Yönelik İftar Programı Düzenlendi.

Genel Müdürlüğümüzün madencilik alanında Afrika ülkelerine yönelik işbirliği kapsamında; ilişkileri geliştirmek ve gönül bağı kurmak amacıyla Türkiye’de öğrenim gören Afrikalı öğrenciler için ilki geçen sene düzenlenen iftar programının ikincisi 05 Haziran 2018 tarihinde kurumumuzda gerçekleştirilmiştir. Anılan programda katılımcılara Genel Müdürümüz ve Genel Müdür Yardımcılarımız, Maden Etüt ve Arama Dairesi Başkanı, Enerji Hammadde Etüt ve Arama Dairesi Başkanı eşlik etmişlerdir.

Genel Müdürümüz Sayın Cengiz ERDEM iftar öncesi yaptıkları konuşmada, dini, tarihi ve kültürel bağlarımızın olduğu ülkelerden gelen gençleri kurumumuzda ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Genel Müdürlüğümüz ve yurtdışı çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirme yapmışlardır. Daha sonrasında ise, katılımcıların yurtdışında MTA’nın gerçekleştireceği çalışmalarda birer köprü görevi görmesini temenni ettiğini, Ülkemizle Afrika ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri arasında var olan işbirliğinin geliştirilmesi adına ilki geçen sene düzenlenen iftar programının bundan sonra geleneksel hale getirileceğini ifade etmişlerdir.

Sudan, Moritanya, Kamerun, Fas, Kenya, Tunus, Somali, Cezayir, Cibuti, Yemen, Eritre, Gambiya, Liberya, Zimbabve ve Gana’yı temsilen 28 öğrencinin yanı sıra kurumumuzun yurtdışı çalışmaları kapsamında yer alan Özbekistan’dan da bir kişinin katıldığı programın organizasyonu Uluslararası İlişkiler ve AB Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürümüzün geleceğe yönelik beklenti ve temennilerini dile getirdiği konuşması sonrasında iftar programı sona ermiştir.


İlgili Fotoğraflar:


 

Yayınlanma Tarihi: 08.06.2018
İlgili Birim: Genel MüdürlükEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

İhale İlanlari (Tamamı)


İhale ilanı bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:139 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2018
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 6.454.657

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi