TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığının hazırlamış olduğu Ufuk2020 internet sitesi tüm dünya kamuoyunun kullanımına açılmıştır.

Bilindiği üzere, son yıllarda iletişim teknolojisinde yaşanan hızlı gelişimle birlikte, internet hayatın ayrılmaz bir parçası durumuna gelmiştir. Bu bağlamda internet sayfalarının kurumların yerel ve uluslararası tanınırlıklarmda, iletişimlerinde ve sorumluluklarının îfasında vazgeçilmez bir araç olduğu da tartışılmaz bir gerçek durumundadır. Dolayısıyladır ki internet tarafından sunulan kurumlar ve topluluklar arasında etkin etkileşim (interaktivite) imkânı, bilim insanları ve araştırmacılar tarafından da yüksek bir ilgi görmektedir. 

İçinde bulunduğumuz 21. yüzyılda, "kurumların yüzü" olarak nitelenen internet sayfaları, mevcut ve potansiyel muhatapları için sunduğu bilgilendirme ve etkileşimli destek hizmetleriyle, 1990'ların başlarında hayâl dâhi edilemeyen imkânları gerçeğe dönüştürmüştür. Başlangıçta broşür niteliğinde ve tek yönlü hizmetler sunan kurumsal web siteleri, artık kullanıcı etkileşimine açık, yoğun multimedya destekli ve diyalog odaklı yapısıyla eskisi gibi tek yönlü değil, iki yönlü iletişim hedefleri üzerinden tasarlanmaktadır. 

Bu cümleden olarak, TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığının hazırlamış olduğu "kullanıcı dostu" www.Ufuk2020.org.tr internet sitesi Türkçe ve İngilizce dillerinde tüm dünya kamuoyunun kullanımına açılmıştır.


İlgili Bağlantılar:


Yayınlanma Tarihi: 28.03.2017
İlgili Birim: Strateji Geliştirme Dairesi BaşkanlığıEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:139 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2018
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 6.192.854

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi