MTA Orman Haftasını Fidan Dikerek Kutladı

MTA Genel Müdürlüğü ve Orman Mühendisleri odası ile ortak proje kapsamında Orman haftasında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Sayın Genel Müdürümüz Ziya COŞAR’ın katkı ve destekleriyle ‘’Ormanlar geleceğe bırakılacak en iyi mirastır.’’ ilkesiyle yola çıkılarak MTA Genel Müdürlüğü ana kampüsünde 300 adet fidan dikimi yapıldı.

MTA Genel Müdür Yardımcısı Ercan DEMİRYÜREK, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Halit ONUR, Kreş Şube Müdürü S.Seda DÜMENCİ, MTA Kreş - Anaokulu öğrencileri ve velilerinin de katılımı ile Ormancılık Haftası kapsamında her çocuğun dikili bir fidanı olacak şekilde belirlenen alanlarda dikimler gercekleştirildi .

Orman Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Mustafa ÖNER konuşmacı olduğu panelde ülkemizde toprak kaybının önlenmesindeki en büyük önlemin fidan ekimi olması gerektiğini vurgulayarak ulu önder Atatürk’ün dediği gibi ’’ Ormansız bir yurt vatan değildir’’ ifadesine vurgu yaptı ayrıca Peygamber Efendimizin de hadislerinden biri olan ‘’Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’’ sözlerine yer verdi. Şenlik havasında geçen dikim etkinliğine MTA Kreş ve Anaokulu öğrencilerimizin dikili fidanlarına can suları verilerek tamamlandı.


İlgili Fotoğraflar:


 

Yayınlanma Tarihi: 01.02.2016
İlgili Birim: Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi BaşkanlığıEtkinlikler (Tamamı)


Etkinlik bulunamadı

 

İletişim Bilgileri

  • Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:139 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2018
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 4.879.539

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi