Pakistan Heyetinin Kurumumuzu Ziyareti

Pakistan Jeoloji Araştırma Kurumu Genel Müdürü, Pakistan Petrol Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı, Meteoroloji Müdürü, Havacılık Bakanlığı Daire Başkanı, TUBİTAK yetkilileri ile birlikte 20.10.2015 tarihinde kurumumuzu ziyaret etmiştir. Söz konusu ziyaret sırasında heyet Tabiat Tarihi Müzemizi gezdikten sonra, kendileriyle Kurumumuz İhsan Ketin Salonu’nda Genel Müdürümüze vekalet eden Genel Müdür Yardımcımız Sayın Bülent KALI başkanlığında, Daire Başkanlarımızın katılımıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Bahse konu toplantı sırasında Pakistan Jeoloji Araştırma Kurumu Genel Müdürü Dr. Imran KHAN ülkelerinin depremselliğine ve jeotermal enerji potansiyeline ilişkin bir sunum gerçekleştirerek, ülkelerindeki enerji açığından bahsetmişlerdir. Daha sonrasında ise Enerji Dairesi Başkanımız İsmail KARA tarafından Türkiye’nin jeotermal enerji potansiyeli ve MTA’nın jeotermal enerji arama faaliyetlerine ilişkin bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirilmiştir. Toplantı iki ülkenin işbirliğine yönelik karşılıklı temennilerin dile getirilmesinin ardından sona ermiştir.

Yapılan toplantı sonrasında heyetimiz önce Uzaktan Algılama Merkezimizi, ardından Coğrafi Bilgi Sistemleri birimini ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgi alarak, kurumumuzdan ayrılmıştır.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:139 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2018
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 4.879.564

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi