Diğer Ülkelere Verilen Eğitimler

Sudan’a Yönelik Eğitim

Genel Müdürlüğümüz tarafından Sudan’a 22-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen ikili görüşme ziyareti sırasında, Sudan Jeoloji Araştırma Kurumu (GRAS) ile “Maden Kaynaklarının Aranmasına” yönelik eğitim verilmesi hususu gündeme gelmiştir.

Anılan ziyaretin ardından, Genel Müdürlüğümüz ile GRAS arasında var olan işbirliğini güçlendirmek amacıyla, GRAS ’da çalışan 5 yerbilimciye teorik ve uygulamalı eğitimin verilebileceği değerlendirilmiş ve Genel Müdürlüğümüz tarafından “Sudan’a Yönelik Yerbilimleri Alanında Kapasite Geliştirme” konulu iki haftalık eğitim programı hazırlanmıştır.

07-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Genel Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen eğitim programına, GRAS’dan 5 yerbilimci katılmıştır. Programın ilk haftasında katılımcılara “Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Maden Arama Aşamaları, Metalik Madenler, Endüstriyel Hammaddeler ve Enerji Hammaddelerinin (Jeotermal Enerji, Nükleer Enerji)  Aranması , Maden Aramalarında Jeofizik Yöntemler, Madencilik ve Çevre konularında teorik dersler verilmiştir.  Programın ikinci haftasında ise katılımcıların uzmanlık alanlarına yönelik olarak teknik Dairelerimizde uygulamaya yönelik eğitimler verilmiş ve günübirlik arazi programları yapılmıştır.

Eğitim programının sonunda, Genel Müdürümüz Sayın Cengiz ERDEM tarafından katılımcılar Makamda kabul edilmiş ve kendilerine Katılım Sertifikaları ile birlikte çeşitli hediyeler sunulmuştur.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 33/A 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2020
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 11.818.744

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi