Çin Halk Cumhuriyeti Arazi Ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Yetkililerinin 13 Nisan 2015 Tarihinde Genel Müdürlüğümüzü Ziyareti,

Çin Halk Cumhuriyeti Arazi ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Bilim Teknoloji ve Uluslararası İşbirliği Bölümü Genel Müdürü Sayın Dr. JIANG Jianjun ve heyeti 13 Nisan 2015 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmiştir.

Heyet önce Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Ziya COŞAR’ı makamında ziyaret ederek kurumumuz hakkında bilgi almıştır. Daha sonra İhsan Ketin Toplantı Salonunda Genel Müdür Yardımcımız Sayın Hayrullah DAĞISTAN başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda,tarafların açılış konuşmalarından sonra Çin Halk Cumhuriyeti Jeolojik Araştırmalar Kurumu Uluslararası İşbirliği Bölümü Uluslararası Programlar Müdürü ve MTA Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinatörü tarafından kurumları tanıtıcı sunumlar yapılmıştır.

Çin Halk Cumhuriyeti Heyeti Başkanı,Genel Müdürlüğümüz ile yerbilimleri alanında işbirliği yapmak istediklerinden bahsetmiş, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Hayrullah Dağıstan tarafından da böyle bir işbirliğinin her iki taraf için olumlu olacağı ifade edilmiştir.Bu amaçla Çin Halk Cumhuriyeti Jeolojik Araştırma Kurumu ile MTA arasında yapılması planlananMutabakat Zaptında (MoU) yer alacak işbirliği konuları üzerinde tartışılmış ve taraflar MoU’yu en kısa zamanda hayata geçirmek üzere görüş birliğine varmışlardır.
Toplantı sonrasında Heyet Maden Analizleri ve Teknoloji Dairesi Laboratuvarlarını ziyaret ettikten sonra kurumumuzdan ayrılmıştır.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:139 06800 Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (0312) 201 10 00 Pbx
  • Faks      : (0312) 287 91 88
  • E-posta: mta@mta.gov.tr

              

Arama

Her Hakkı Saklıdır © MTA 2018
Anasayfa - Webmaster    Ziyaretçi Sayımız : 4.879.398

Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Dairesi